A green world

 

 

Sier hun som har begynt å friske på engelsken. Men holder meg til et norskt innlegg.

 

Det er Duolingo som er tatt fram. Jeg må gå om svensk, så til tross for at svenskt er likt norsk er det ikke norskt nok. Har starta veldig enkelt, mulig jeg må gå opp i grad.

 

I dag regner det, plask, plask sier hjula på bilene som kjører forbi. Snart skal jeg også ut på hjul. Regn er bra, men dumt akkurat i dag.

Jeg har lovet å steke vafler hos faren til barna. Han skal ha en utstilling ute. Mellomste skal ha konsert, men så var det dette med folk da. I den våte, grønne dagen som heter lørdag, orker de å traske utenfor alfarvei?

Det er Orkdalsdager og masse som også skjer i sentrumsgata.

 

Jeg tenkte jeg skulle rekke en del før jeg reiste, men orker ikke stresse. Regner vel med at eldstemann ikke blir med utover. Han tåler nok å se et uperfekt hjem, men flauere om kjæresten skulle bli med.

Jeg greidde ikke de golva jeg tenkte i går, men fikk satt ned ertene. Resten av plantene tar jeg med til døtrene, har lovet de det.

 

Det er altså en våt, grønn lørdag. Men det er sommer og det er bare å omfavne alt været som kommer.

Ønsker deg en fin lørdag.

 

 

 

 

 

6 kommentarer

    1. Det man ikke rekker i dag, kan man gjøre i morgen 😊 Artig at du er flinkis på Duolongo! Jeg har utvidet fra spansk til å ta både spansk og italiensk hver dag nå 🤗

    2. Jeg tror det bare er oss selv som er så engstelig for at det ikke skal se besøksvennlig ut hjemme. Vet med meg selv at jeg ikke bryr meg om det når jeg går på besøk 😉 Håper du hadde en fin dag i går, og at søndagen også blir fin 🥰

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg