Noen dager har mer spørsmål enn svar. Og noen ganger er det påkrevet å finne svar.
I dag er jeg i krysning mellom å være privat og være på jobb. Jeg har for mye overtid og jeg har ting jeg må ha avklart. I helga er et nytt arrangement, et foredrag om en bunad. Her hadde jeg den med for å vise den fram i vår.
Slike arrangement er det umulig å vite hvor mange som kommer.
Det kan være 6 og det kan være 40.
Foredraget kan kjøres i et lokale som har fastmontert projektor og lerret. Det er såpass lite at det en behøver ikke lydanlegg. Men det er bare plass til 30 mennesker der. Sannsynlig kommer det ikke så mange, men kommer det litt over og en må avise folk, er det synd.
Her er bunadene.
Har et lokale til, men der er det ikke utstyr og en må ha lydanlegg. Så det krever mer.
Så dette var det store spørsmålet da jeg våkna, skulle jeg gamble med at det lille lokalet var greit eller skulle jeg ordne klart slik at det største kunne brukes.
Nå har jeg avtalt henting av projektor og lydforsterker, så dette er ikke noe problem eller uavklarte spørsmål lengre. Begge lokalene kan brukes, etter hvor mye folk som kommer.
Godt og få løst slike spørsmål som starter med at en ikke vet hvordan en skal løse det ut praktisk.
Nå kan jeg nyte dagen.
Har nydt en tallerken med grøt etter et innlegg Kari hadde for noen dager siden. Den smakt godt. Jeg plussa på med honning.
Ute skinner sola og det er torsdag.
♥
Så godt, så godt når man finner svar på utfordringene! 😀 Og de bunadene (og damene) var virkelig flotte! Så artig at du prøvde grøten etter innlegget jeg skrev! 😉
Veldig godt å finne svar :). Enig, skulle jeg hatt bunad i dag tror jeg at jeg har valgt en av disse. Grøten var veldig godt, men tok på litt honning 🙂
Honning er jo også sunt 😉
Det er det 🙂
Greit det meste er på plass nå da 🙂
Det er så sant 🙂
Greit å få ordna opp i ting på forhånd – null stress da! Godt med grøt med honning på 🙂 klem
Det er greit, skal hente dubbeditter i dag 🙂
Veldig god den grøten. Klem <3
En god fredag til deg og god helg:)
Takk <3
God mandag til deg.